Dnia 17 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu. Uczniowie mogli zapoznać się z nowymi trendami w architekturze krajobrazu, poznać nowe gatunki roślin, które można wykorzystać w projektowaniu miejskim, a także z nowymi technikami wykorzystywanych w małej architekturze. Mogli poobserwować wystawców, profesjonalistów w tym, jak można zaprezentować i zrealizować projekt.

Tematem przewodnim tegorocznych Targów był: „Ekologiczny ogród”. Można było zapoznać się z ofertą firm z branży ogrodniczej, które zaprezentowały bogaty wachlarz produktów i usług oraz trendy i nowości branżowe na pięknie zaaranżowanych stoiskach. Uczniowie mogli oglądać pokazowe warsztaty florystyczne, w tym również ślubny pokaz florystyczny oraz finał Konkursu Młodych Talentów. Na terenie Targów była Strefa Świątecznych Inspiracji, wystawa prac studentów wydziałów architektury Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wystawa bylin i traw ozdobnych „Zimowy ogród w pełnej krasie”.

Wyjazd, w którym brali udział uczniowie z klas: IV BA 4, IV BA 5, IV LW 4 i IV LW 5 odbył się w ramach projektu „Wiedza oparta na praktyce – modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie wałeckim”. Opiekunkami grupy były Panie: Anna Bochniak i Natalia Mochort.