W tym roku 8.04.2022r odwiedziliśmy Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne ,,Poznań Motor Show' to największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowej. Po dwóch latach przerwy mogliśmy obejrzeć  bogatą ekspozycję samochodów, motocykli, kamperów, przyczep kempingowych oraz samochodów ciężarowych. W ramach MTM, odbywa się wiele imprez towarzyszących. Wydarzenie jest prawdziwą gratką dla fanów motoryzacji. Błyszczące auta robiły wrażenie i cieszyły oko. Wśród wystawionych aut znalazły się takie marki jak m.in.: Ferrari, McLaren, Bentley, Rolls-Royce, Mercedes-Benz, BMW, Porsche, Hyundai, Land Rover, Volvo, Jaguar, Honda, SsangYong oraz Audi. Poza wydarzeniami oraz samochodami, fani mechaniki mogli znaleźć coś dla siebie. Wygospodarowana została hala, w której znaleźć mogliśmy sprzęty do diagnostyki samochodowej oraz regeneracji podzespołów silnika (pompowtryskiwacze, turbosprężarki). Dla przyszłych absolwentów kierunku samochodowego była to wspaniała lekcja z przyszłości motoryzacji. Opiekunem wyjazdu był Wiesław Andrzejewski.

 

Dnia 12 maja 2022 roku odbyła się wycieczka do wielkopowierzchniowego obiektu handlowego "CASTORAMA" w Poznaniu. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie  branżowej szkoły I stopnia kształcący się w drugiej i trzeciej klasie głównie w zawodzie "sprzedawca" w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu przy ul. Bankowej 13.

Głównym celem programu była konfrontacja branżowej wiedzy teoretycznej z wiedzą praktyczną, a poprzez to  wpływ na rozwój ucznia,        oraz możliwość zdobycia nowej wiedzy z zakresu  organizacji sprzedaży, logistyki, marketingu oraz przedsiębiorczości.   

Podczas prelekcji, którą przeprowadził Dyrektor jednostki handlowej uczniowie zapoznali się z historią rozwoju firmy, jej strukturą organizacyjną oraz bazą logistyczną. Podczas zwiedzania obiektu handlowego  uczestnicy poznali proces przyjmowania towaru, warunki jego magazynowania  oraz wydawania klientom.  Wycieczka po poszczególnych działach w organizacji, odkrywanie tajników pracy i zakresu obowiązków pracowniczych z pewnością pozwoliła  zapoznać uczniów z wymaganiami zawodowymi w branży handlowej jednostki wielkopowierzchniowej.

wycieczka na targi

Dnia 08.05.2022 uczniowie klas fryzjerskich PCKZiU w Wałczu odwiedzili Targi Fryzjerskie w Poznaniu.

Wyjazd miał na celu poszerzenie wiedzy uczniów, zainspirowania sztuką fryzjerską oraz wspólną integrację uczniów.

Opiekunami wycieczki byli Anna i Mirosław Andrukajtis.

Adresatami wyjazdu do Poznania są uczniowie  klasy drugiej i trzeciej kształcący się w PCKZIU w Wałczu w zawodzie technik logistyk.

Odkrywając  świat procesu produkcji- ważenia piwa,  podczas zwiedzania uczniowie poznają marki i asortyment produkowany w Browarze, wyposażenie fabryki, organizację pracy, strategie zarządzania oraz technologie produkcji, sposoby kompletacji i dystrybucji.

Program wycieczki ma wpłynąć na rozwój kulturalny i zawodowy ucznia, oraz możliwość zdobycia nowej wiedzy z zakresu technologii produkcji, organizacji obsługi zamówień, sprzedaży, kompletacji i dystrybucji, zasad zarządzania, wyposażenia  oraz przedsiębiorczości.

Program autorski wyjazdu - tutaj>>